Chôdza vodou podľa Kneippa proti migréne či kŕčovým žilám

 

Chôdza vodou je najznámejší Kneippova metóda, ktorú môžete prevádzkovať doma, vonku aj v bazéne. Ide o prírodnú liečbu kŕčových žíl, prevenciu proti migrénam, zníženej imunite či zlému krvnému obehu.

Posilnite svoju imunitu aj pokojný spánok

Chcete vyskúšať vodné aplikáciu Sebastiana Kneippa? Začnite tou najznámejšou. Vykonávať ju môžete v pohodlí domova, vonku či v špecializovaných zariadeniach a jej účinky na seba nenechajú dlho čakať. Vyskúšajte "vodné chôdzu" ako riešenie pre odbúranie radu zdravotných problémov, prevenciu proti znižovaniu imunity vplyvom zlého životného prostredia alebo pre lepší spánok. Celkom dobre vám postačí vlastnú vaňa alebo riečka v blízkosti vášho domu. Len si dajte pozor, aby voda nedosahovala viac ako 18 ° C.

Jednoduchý cvik pre vaše zdravie

 

Nie nadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je sila. Ak sa vrátime k našim koreňom a využijeme pri tom dary prírody, ľahko sa zbavíme radu nepríjemných zdravotných ťažkostí. Táto Kneippov technika pomáha fyzickému a duševnému zdraviu v týchto ohľadoch:
1. stimuluje krvný obeh
2. podporuje krvný obeh
3. spevňuje žily
4. pomáha v liečbe kŕčových žíl
5. pomáha uvoľniť presilený chodidla
6. podporuje dobrý spánok, ak sa vykoná večer
7. pomáha pri migrénach
8. stimuluje činnosť metabolizmu
9. posilňuje imunitný systém
10. má stabilizačný účinok na vegetatívny nervový systém

 

Ako na správne "vodné prechádzky"

Na prvý pohľad sa to môže javiť ľahko, pri bližšom preskúmaní ale zistíte, aké dôležité je dodržať procesy, ktoré Sebastian Kneipp niekoľko desiatok rokov vyvíjal a testoval na vlastnom tele. Ak budete sa držať inštrukcií, výsledky liečby sa čoskoro dostaví:
Naplňte vaňu studenou kohútikovú vodou tak, aby jej hladina dosahovala tesne pod úroveň zadnej strany vašich kolien.
Postavte sa do vody a začnite chodiť na mieste. Pri každom kroku úplne vynorí jednu nohu a špičku vystrite smerom nadol.
Prestaňte vo chvíli, keď pocítite, že stimulácia studenou vodou prekročila únosnú hranicu vášho vlastného pohodlia.
Rukami utrite vodu z nôh, oblečte si ponožky, obujte pohodlnú obuv a vyrazte na krátku prechádzku alebo vykonajte precvičenie nôh. Po chvíli ucítite príjemné teplo, ktoré sa prirodzene rozleje po vašich dolných končatinách. Ak je to nevyhnutné, celú procedúru môžete dvakrát až trikrát zopakovať.

varovanie:
"Vodné chôdzu" nerobte, ak trpíte infekciou močových ciest či močového mechúra, ochorením obličiek, infekcií v brušnej oblasti či vážnymi arteriálnymi obehovými problémami. Opatrnosť odporúčame tiež počas menštruačného cyklu.