Hydratačné, čistiace a upokojujúce textilné masky Kneipp: vychutnajte si okamžite viditeľné účinky

Pokožka na tvári je jediná časť tela, ktorú neustále vystavujete okolitému prostrediu. Ľahko podľa nej spoznáte, ako sa komu darí, či je odpočinutý alebo či žije v strese. Je preto dôležité sa o pleť na tvári starať.
Mnohí sa spoliehajú na tvárové masky vo forme krému, od hotových zmesou cez hydratačné masky až po domáce čistiace masky. Bezpečnejšie, účinnejšie a pohodlnejšie sú však podľa nás látkovej masky.

 

Látková maska: pohodlná a účinná

Najväčšie výhody látkových masiek? Jednoducho sa s nimi pracuje a sú obzvlášť účinné, keď je vaša pokožka namáhaná, suchá alebo veľmi citlivá.

 

 

Účinné látky z látkovej masky pôsobí dlhšie ako u   krému, pretože masky na tvári vytvára ochranný štít.  Ten zabraňuje odparovaniu vody a účinných látok,  ktoré sú v tejto vode rozpustené.Sérum tak pôsobí dlhšie a intenzívnejšie. Masku  navyše ľahko zložíte i nasadíte. Nemusíte si oplachovať tvár a na pleti vám nikdy nezostanú zvyšky krému. Látkovú masku si nasadíte kedykoľvek a kdekoľvek, aj keď máte len pár minút času. Doprajte si ju pokojne až trikrát týždenne po dobu 15-25 minút - či už ako hydratačnú masku pre suchú pokožku, upokojujúci tvárovú masku alebo ako čistiaci masku.

 

Pozor na parafíny, silikóny či minerálne oleje

Látkové masky pochádzajú z Ázie, kde dobyli svet krásy najmä v Južnej Kórei alebo v Japonsku. Hydratačný, čistiace aj upokojujúci tvárové látkové masky by však nikdy nemali obsahovať parafín, silikóny alebo minerálne oleje. Napríklad naše masky obsahujú 100% prírodný viskózovej fleece, sú biologicky rozložiteľné a nenájdete v nich žiadne mikroplastu ani živočíšne zložky.