Ako sa starať o pery

 

Prečo je dôležitá starostlivosť o pery?

 Koža je najväčším ľudským orgánom, ktorý nás chráni pred vplyvmi okolitého prostredia. Samotnú                     kožu potom pred vysychaním chráni jej hydrolipidový film. A zatiaľ čo je koža na našom tele, končatinách alebo trupu, pomerne odolná, pokožka tváre a predovšetkým pier je oveľa tenšie a náchylnejšie k poškodeniu. Prečo? Na perách nerastú vlasy, nepotí sa a nemajú takmer žiadne mazové žľazy. Rýchlejšie tak vysychajú a sú navyše extrémne citlivé na vplyvy prostredia, ako je chlad, teplo, slaná voda, UV žiarenie alebo suchý vzduch z kúrenia. Preto je treba sa o ne starať, a to najlepšie pomocou darov prírody a zdravú životosprávou.

 

 

Pite vodu a vaše pery vám pod'akujú.

 

Hydratácia je pre pokožku pier základom, a preto venujte pozornosť dostatočnému príjmu tekutín - mali by ste vypiť 1,5 až 2 litre vody alebo nesladeného čaju denne, aby ste udržali rovnováhu tekutín na zdravé úrovni. Za popraskanými perami tiež môže stať nedostatok vitamínov, ako je vitamín B12 alebo železo. Dobrými zdrojmi vitamínu B12 sú napríklad ryby, tvaroh alebo syry typu camembert. Pre viac železa siahnite po strukovinách, ako je hrach alebo šošovica.

Ako sa správne starať o pery?

 

Pre pravidelnú starostlivosť o pery sa vedľa pitného režimu a stravy bohatej na vitamíny hodia výrobky s výživnými prísadami v podobe prírodných rastlinných olejov - napríklad z bambuckého orecha alebo z mandlí. Obsahujú totiž lipidy podobné tým v pokožke, a telo je preto vsiakne hlboko do kožnej bariéry, kde môžu blahodarne pôsobiť. Príroda ale ponúka rad ďalších ingrediencií, ktoré vašim perám dodajú dlhodobú a intenzívnu starostlivosť. A práve tie sme vtelili do prírodných balzamov na pery Kneipp.

                                                  

                              Vyberte si svoj balzam na pery podľa od typu vašej pokožky.

  • Balzam s rastlinnou silou aloe vera, bambuckého masla a mäty je ideálny pre obzvlášť suché pery, pretože pomáha pokožke viazať vlhkosť.
  • Pre citlivé pery odporúčame balzam na pery s kandelilovým voskom zo stonky kríky Euphorbia Cerifera a mandľovým olejom, ktorého zložky podporujú a stabilizujú kožnú bariéru.
  • Pre extra starostlivosť v zimnom období sa hodí balzam na pery s extraktom z pravej vanilky a maslom cupuacu, ktorému sa tiež hovorí brazílskej kakao.
  • Pre intenzívnu starostlivosť pre suché pery je ideálny balzam s olejom zo semien čiernej bazy, ktorý je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny a obsahuje množstvo vitamínov (B, C a E), a blahodarným bambuckým maslom.

Všetky balzamy na pery Kneipp sú:
vegan friendly,
neobsahujú konzervanty,
parafíny,
silikóny alebo minerálne oleje.
Ktorú variantu vyskúšate ako prvý?