Značka Kneipp – zdravie vychádzajúce z prírody od r. 1891

Ak by Sebastian Kneipp prežil celý život v zdraví, možno by dnes spoločnosť Kneipp vôbec neexistovala. Ale nestalo sa tak. Kneipp v roku 1846 ochorel na tuberkulózu. Trápil ho silný kašeľ a dýchacie ťažkosti. Keď sa mu do rúk dostala kniha o liečivej sile vody, obrátil svoju vieru k rieke Dunaj. A pravidelné polievanie studenou vodou mu po rokoch znovu vrátilo zdravie.

 

Prekvapený svojím uzdravením, pokračoval farár v liečebných experimentoch. Skombinoval liečivý účinok vody s ďalšími postupmi a vytvoril ucelenú koncepciu pre zdravie - filozofiu 5 pilierov.
V roku 1891 dovolil svojmu priateľovi, würzburgskému lekárnikovi Leonhard Oberhäußerovi, aby na základe tejto filozofie vyrábal lekárske a kozmetické produkty. A práve tým položil základný kameň dnešnej Kneipp GmbH.

                                                          

Značka má za sebou vyše 125 úspešných rokov a filozofie Sebastiana Kneippa je dnes aktuálnejšia ako kedykoľvek predtým. Experti zo spoločnosti Kneipp® sa starajú o to, aby vedomosti nemeckého liečiteľa nikdy neupadli do zabudnutia. Práve preto sme si stanovili pravidlá, ktoré po celú dobu našej existencie poctivo dodržiavame.

 

To najlepšie z vedy - to najlepšie z prírody

 

Naše produkty označujeme "V súlade s prírodou od roku 1891". Tento slogan odráža veľkú časť našej filozofie: vysoká účinnosť produktov a šetrný vzťah k prírode. Myšlienka spoločnosti Kneipp® vychádza z vedomia, že príroda a veda môžu spolupracovať.
Pri výrobe našich produktov najčastejšie využívame rastlinné látky. Je pre nás však zásadné, aby sme pri tom boli šetrní k prírode, vašej pokožke a zároveň ponúkli výrobok, ktorý má vedecky preukázateľnú účinnosť. Preto v prípadoch, keď rastlinné látky využiť nemôžeme, siahame do ďalších zdrojov. Pre zvlhčenie napríklad používame močovinu, pre upokojenie kože zase panthenol.

 

Certifikovaná prírodná kozmetika z tohto dôvodu tvorí len časť nášho portfólia. Rovnako u ostatných kozmetických produktov ale s veľkou rezervou spĺňame legislatívou požadovaná minimá týkajúce sa kvality, bezpečnosti a trvalej udržateľnosti.

Jednoducho to najlepšie, čo dokážeme ponúknuť! Kto o tom rozhoduje?

Naším heslom je "To najlepšie z vedy - to najlepšie z prírody". Kto ale rozhoduje o tom, čo je naozaj najlepšie?

 

 Na vývoji našich produktov pracuje tím vedcov a každý výrobok následne nezávisle testujeme v súlade s najnovšími vedeckými poznatkami z oblasti dermatológie, Aromakologií a výskumu prírodných látok.
Výsledkom výskumných a vývojových prác expertov, v ktorých uplatňujeme zodpovednosť, znalosť prírody a vedecký zápal, je prírode blízky produkt s vysokou účinnosťou a šetrný k ľudskej pokožke.

 

 

Naše priority

Pri každom produkte Kneipp nájdete priority, ktoré sú pre nás kľúčové.
Ide o tieto priority:

  • maximálne možný podiel prírodných zložiek
  • žiadne parafíny, silikóny ani minerálne oleje
  • dermatologicky testované
  • ochrana živočíchov
  • trvalá udržateľnosť

Prečo sme sa zamerali práve na tieto oblasti a čo to znamená pre naše produkty?

Mohlo by vás zaujímať